top of page

HORMONÁLNA Joga s BARBOROU

Aktuálne termíny skupinových víkendových kurzov  JÚL  2024

 

Počas víkendového kurzu si postupne prejdeme celú zostavu hormonálnej jogy, aby ste ju potom mohli cvičiť z pohodlia domova.

Naučíte sa a osvojíte si celú zostavu HJ, ktorá sa skladá z 21 cvikov ( ide prevažne o rehabilitačné cviky ) a špeciálnych techník, ktoré sa počas cvičenia používajú. Jednou z nich je Bhastrika, brušný dych, ktorého hlavnou úlohou je masírovanie a prekrvenie vnútorných orgánov spolu s našimi žľazami na zvýšenie a vyrovnanie tvorby hormónov v tele. Takto celý proces nechávame s plnou dôverou na prirodzenú múdrosť nášho tela, aby si vytvorilo také hormóny a toľko, koľko potrebuje.

Cvičenie trvá približne 35 minút a pôsobí na úrovni telesnej, energetickej, psychickej a fyziologickej.

Súčasťou víkendového kurzu sú aj antistresové dychové cvičenia na uvoľnenie tela, mysle a duše. Dychové cvičenia slúžia na: upokojenie mysle, uvoľnenie svalového napätia v tele, posilnenie imunity, zbavenie sa stresu, na dobrý spánok a na emocionálnu rovnováhu.

Na kurze budem hovoriť aj o tom, aký vplyv má stres na naše telo. Čo sa deje v našom tele, keď sme v stresovej situácii a ako ho eliminovať vďaka jednoduchým dychovým cvičeniam.

 

Cena kurzu 100 

V  cene sú podklady s podrobným popisom celej zostavy hormonálnej jogy spolu s audio nahrávkou na cvičenie doma.

 

 

Na kurz budete potrebovať

Pohodlné oblečenie, v ktorom sa vám dobré cvičí a na meditácie niečo

teplejšie na seba. Jogamatku a ostatné pomôcky na jogu budete mať počas kurzu k dispozícii.

 

 

Priebeh víkendového kurzu

        Sobota 

  • registrácia a príp. konzultácie s klientkami ohľadom zdravotného stavu.

  • úvod do hormonálnej jogovej terapii ( skratka HJT ) 

  • podrobné vysvetlenie, prevedenie a následne osvojenie si  základných techník HJT, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tejto terapie. Tieto techniky slúžia na stimuláciu žliaz s vnútornou sekréciou ako aj na zosilnenie účinkov všetkých cvikov.

  • podrobná výučba celej zostavy HJT / presné prevedenie jednotlivých pozícii. Začneme základnou zostavou, ktorá slúži na zahriatie a rozhýbanie celého tela, na uvoľnenie napätia v tele a na povzbudenie produkcie hormón. Po krátkej prestávke prejdeme na hlavnú zostavu. Táto zostava obsahuje cviky, ktoré sa zameriavajú hlavne na stimuláciu vaječníkov, štítnej žľazy, epifýzy a hypofýzy.  Na koniec sa budeme venovať záverečným obráteným pozíciám.

  • cvičenie celej zostavy spojené s vedenou meditáciou

 

          Nedeľa 

  • spoločne si opäť zacvičíme celú  zostavu HJ spojenú s vedenou meditáciou - Harmonizácia energie čakier. Je to meditácia, ktorá má psychosomatické účinky. Čo znamená, že pomáha odstrániť fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychike.

  • Psychosomatika, psyché – duša a soma – telo. Poukazuje na telesné a duševné prepojenie nášho organizmu. Telo je zrkadlom našej duše, jednoducho povedané „ keď sa duša trápi, telo trpí “. Telo a duša sú dva navzájom prepojené systémy a dnes je to už aj vedecky dokázané. Naše emócie a pocity priamo ovplyvňujú náš zdravotný stav. Prvotnou príčinou takmer každého ochorenia je stres a nespracované emócie. A my vďaka joge, dychovým technikám a meditáciám vieme telo zbaviť stresu a uvolniť z neho nespracované emócie.

Počas kurzu si prejdeme 7 hlavných čakier, našich energetických centier. Čo majú spoločné čakry a žľazy s vnútornou sekréciou. Aký vplyv majú čakry na naše telo a ako spustiť v tele samoliečiace procesy.

  • antistresové dychové cvičenia

  • čas na konzultácie, v prípade akýchkoľvek nejasnosti si prejdeme ešte raz cviky podľa vašeho výberu.

  • uzavretie kurzu a rozlúčenie sa.

Prihlásenie:

Registrácia na kurz je možná buď mailom: hormonalkask@gmail.com alebo telefonicky na tel. čísle 0950 426 460, najlepšie cez WhatsApp.

bottom of page